LOGO PRO-TECH LOGO PRO-TECH LOGO PRO-TECH LOGO PRO-TECH

Trawienie i pasywacja stali nierdzewnych

Pełna paleta produktów do obróbki po spawaniu i obróbki powierzchniowej stali nierdzewnej

Obróbka powierzchni stali nierdzewnej

Właściwe wykończenie powierzchni stali nierdzewnej to zasługa warstwy ochronnej na jej powierzchni. Nasze produkty pomagają klientom z całego świata w codziennym dążeniu do tworzenia nieskazitelnych powierzchni stali nierdzewnej. Pasywacja stali nierdzewnej to najlepsza technologia zapewniania odporności antykorozyjnej.

Mniej oparów podczas trawienia

Toksyczne opary tlenków azotu powstające podczas trawienia mają szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi i środowisko. Dzięki stosowaniu nowoczesnych środków trawiących, takich jak Pasta Trawiąca BlueOneTM 130 czy Natryskowy Środek Trawiący RedOneTM 240 można ograniczyć wydzielanie toksycznych oparów nawet o 80%.

Produkty starczają na dłużej

Nasze pasty i natryskowe środki trawiące są bardzo wydajne i mogą być nakładane w cieńszych warstwach niż wiele innych środków trawiących. Dzięki zabarwieniu i konsystencji naszych produktów zużywa się ich mniej: powierzchnie poddane obróbce i pozostałości po płukaniu są łatwe do rozpoznania. Zmniejsza to zużycie na metr bieżący spoiny lub na metr kwadratowy obrabianej powierzchni.

Czyszczenie wstępne, wytrawianie, pasywacja i konserwacja

Pasta Trawiąca BlueOneTM 130

Pasta Trawiąca BlueOneTM 130 to środek chroniony patentem na całym świecie. Jest przeznaczony szczególnie do wytrawiania spoin i małych powierzchni z użyciem pędzla. Jego doskonała konsystencja pasty zapewnia dobre przyleganie do trudnych powierzchni i zmniejsza ryzyko zachlapań.

Środek Czyszczący 401

Na każdej powierzchni ze stali nierdzewnej mogą czasem pojawić się plamy rdzy, smary i kamień. Środek Czyszczący 401 bez problemu usunie te zabrudzenia, odnowi powierzchnię i przywróci stal nierdzewną do pierwotnego stanu wykończenia. Środka Czyszczącego 401 można używać zarówno przy konserwacji, jak i czyszczeniu wstępnym.

Natryskowy Środek Trawiący RedOneTM 240

Natryskowy Środek Trawiący RedOneTM 240 jest przeznaczony do większości zastosowań i nadaje się do wytrawiania dużych powierzchni. Jego tiksotropowa konsystencja sprawia, że przywiera do powierzchni, co ułatwia nakładanie nawet w trudnych pozycjach. Opracowano go z myślą o ograniczeniu emisji oparów i zmniejszenia zużycia.

Kąpiel Trawiąca 302

Kąpiel Trawiąca 302 jest to środek zalecany do wytrawiania zanurzeniowego małych elementów i do wytrawiania powierzchni, w przypadku których zastosowanie pędzla lub natrysku byłoby zbyt czasochłonne. Może być również stosowany do przepływowego czyszczenia rur. Dla najlepszych rezultatów i w celu optymalizacji kosztów kąpieli niezbędne jest przeprowadzenie analiz chemicznych. Dysponujemy odpowiednią wiedzą w tym zakresie.

Środek Pasywujący FinishOne 630

Środek Pasywujący FinishOne 630 nie zawiera kwasu azotowego, ma neutralne pH i można go stosować w temperaturze pokojowej. Poprawia rezultaty wytrawiania i zmniejsza ryzyko przebarwień na wytrawionych powierzchniach. Zapewnia dobre rezultaty i nadaje się do wielu zastosowań przemysłowych.

Pozostałe produkty

Pasta Trawiąca Blue OneTM 130, Natryskowy Środek Trawiący RedOneTM 240, Kąpiel Trawiąca 302, Środek Czyszczący 401 i Środek Pasywujący 630 nadają się do większości zastosowań. W szczególnych przypadkach polecamy inne nasze produkty. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z nami.

Własna produkcja

Nasze produkty wytwarzamy w Malmö w naszej nowoczesnej, zautomatyzowanej fabryce. Nasze produkty są w pełni identyfikowalne: znamy ich historię od surowca do produktu końcowego, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad jakością. Nasze systemy zarządzania jakością i środowiskiem są certyfikowane zgodnie z normami ISO 9001 oraz ISO 14001.

Doświadczenie i wiedza

Współpracujemy z renomowanymi producentami stali nierdzewnej od ponad 50 lat. Wiemy, czego potrzeba, aby stal była naprawdę nierdzewna. Nakładanie i działanie naszych produktów nie wywołuje uszkodzeń mechanicznych, które mogłyby osłabić warstwę ochronną stali nierdzewnej. Nasze produkty są łatwe w użyciu, szeroko znane i cieszą się znakomitą opinią. Gdy tylko zacznie się ich używać, można mieć całkowitą pewność, że rozwiążą problemy, odnowią powierzchnię i przywrócą stali nierdzewnej pierwotny blask, teksturę i wykończenie.